Ny bane ...
Del på FacebookHar nå motatt (skriftlig) svar fra Bergen kommune på vår søknad om å ta i bruk nye områder og endre på banen. Svaret er positivt, men vi har foreløpig ikke fått en permanent tillatelse
Vi har fått en midlertidig tillatelse frem til februar 2007, men om alt går bra ser det ut til at vi får en lenger tillatelse etter det.
Det som må til for at vi skal få lov å fortsette slik eg ser det er at det ikke kommer klager på oss og at vi ikke ødelegger/roter mye.
Det som akkurat nå er det største ankepunktet er hull 17 slik eg ser det. Dette er det stedet der en fortsatt javnlig treffer hus og tidvis er veldig nært folk. Synes vi bør kutte dette jo før jo heller.
Når vi bestemmer dette er det ekstremt viktig at folk faktisk ikke kaster hull 17 lenger. feks når en går på vei bort til hull1,2 og 18 skal en ikke under noen omstendighet kaste her. Vi ønsker ikke å ikke få lov å kaste i det heile.
Generellt må vi bli flinkere til å spotte og vente om det er folk i nærheten. ikke vurderer at det går bra ut fra korleis du normalt kaster, men ut fra dine verste kast. Og det hjelper ikke om du oppfatter det som sikkert, om disken lander i nerheten av en person som oppfatter det som ubehagelig.
Slik eg ser det bør vi gjøre endel småendringer med det samme, og så får vi jobbe med banen fremover og se hva vi får til.