Koronacup #1 - Dugg på brillan

Del på Facebook
Merk! Artikkelen er sist endret for 6 ar siden. Informasjonen kan vere utdatert.
Koronacup #1 - Dugg på brillan

Vi fikk i dag testet et format med en del ekstra regler i forbindelse med koronaviruset og myndighetenes krav til idrettsarrangement. Det ser ut som dette lot seg gjennomføre på en grei måte. 

Deltakere

16 personer stilte start. Et rimelig greit antall, forholdene tatt i betraktning. Regnet hjalp nok litt til både med å holde avstand til hverandre og med å begrense feltet. Det var spesielt gøy å se Stein Ødegård sitt navn på resultatlistene igjen. Imponerende å gjennomføre en runde med skaden han pådro seg i fjor. Det var også gledelig å se Nicolai Græsdal tilbake, etter et par års fravær. 

Resultat

Alle stilte i den åpne klassen i kveld. Gjennomsnittscore ble 57.25, 3.25 kast over par på dagens oppsett. Det ble jevnt i toppen. Før siste hull var Erlend og Christer likt på -2. Siste hull var hull 4. Christer ble ikke helt enig meg seg selv om han skulle kaste backhand eller forehand. Det ble et backhandkast som lenge så bra ut, men som til slutt hyzet ut i OB. Erlend, klok av skade, valgte derfor forehand, og landet 3 meter fra kurv. Bestescore ble dermed 51 kast (-3) på Erlend, mens Christer havnet like bak på 53 kast (-1). Olav og Atle delte tredjeplassen med hver sin runde på 54 kast (0).

Fulle resultat finnes her.

Banen

Det var noen nye hull å bryne seg på i kveld.

  • Hull 4. Har forsåvidt vært der en stund, men vi tar det med. Det har tross alt fått nye OB-regler ganske nylig. Ble spilt på 3.4 kast i gjennomsnitt. OB 4 var vanligste score her. 
  • Hull 7. Enda en OB-øy. Her med hazardregel. Også her var OB 4 vanligste score, og også her ble det i gjennomsnitt spilt på 3.4 kast.
  • Hull 11. Betydelig kortet ned. Ble det for enkelt? Hele 6 birdies og 2.8 kast i gjennomsnitt. Årsaken til nedkorting av hullet er enkelt og greit sikkerhet, som det ofte er når hull i Lynghaugparken endres. 
  • Hull 12. Her klarte folk seg relativt greit og hullet ble spilt på par i gjennomsnitt. 

Hull 15 var vanskeligst i dag, 3.8 kast var gjennomsnittet. Hull 18 var enklest med 2.4 kast i gjennomsnitt. 

Videre

Nå har vi testet ut dette formatet og er åpen for innspill og tilbakemeldinger. Så får vi se om det blir ordentlig Stormcup fra neste uke av. Følg med!